מעטפת ההולדה : מאמרים
בית > הורות > מאמרים


תוכן העניינים :

 

 

החזון ותחילת הדרך..

החזון של מה שבני אדם יכולים להיות הוא עצום. בני אדם נועדו לגדולות.

כותבי סונטות מופלאות מוזיקה הממלאת את הנשמה, ספרות ממלאת השראה, יוצרי סרטים הקולטים ניואנסים של חיים ומעלים אל המסך שאלות חיים אמיתיות, חוקרי היקום ומחברי תובנות מדהימות, חוקרי התודעה האנושית, מסוגלים להפוך ולהיות ברי לבב, בעלי חוכמת לב, נדיבים וחומלים, אנשי שלום, יוצרי שלום, יוצרי וממציאי אינסופ המצאות שיש בהן צורך אמיתי, מסוגלים לחולל תמורות בתוך עצמם, בסביבתם, להפוך מצב כאוטי למצב של הצלחה, מסוגלים לרפא, ולהפוך את עולמם הפנימי והחיצוני למקום טוב יותר.  בני אנוש מיועדים למנהיגות. לכל אחד יש את הפוטנציאל להיות מנהיג, ראשית לחייו שלו, וזו כבר כברת דרך שיש להכיר בה כמיוחדת, זה לא מובן מאליו.

המסע למנהיגות אישית דורשת למידה, שיקוף עצמי, נכונות ופתיחות, ויתורים ונחישות, לצאת מהמשבצת המוכרת ולפרוץ בתוך העצמי למקומות חדשים. כשאדם הופך להיות מנהיג לחייו שלו הוא יכול לקרון מנהיגות גם ליקיריו, לעולם סביבו.  

 

הפונטוציאל האנושי נועד לגדולות, כל תינוק שנולד בא עם קופסא יקרה ובה שלל אבנים טובות (אמנם לא נראית) שיש לפתוח בעדינות ובזהירות, בתשומת לב ומתוך הרבה מאד CARE.. כל הדרך שבה אנו מטפלים בתינוק היא הדרך בה תיפתח אותה קופסא.. תאפשר לו לפתוח, לפתח בעצמו את הפוטנציאל שלו. לשגשג למיטב של עצמיותו.

 

ואז..איך אנו תומכים בתהליך זה כהורים?

איך נוכל לתמוך אם לא נעבור דרך שבילים דומים?.. ומהם הצעדים הראשונים?..

הצרכים של התינוק הם גם הצרכים הראשוניים, הבראשתיים שלנו.. הם הצרכים של כל אדם בכל גיל. 

התינוק, גם כאשר גדל לילד, לנער, לבוגר.. (ולעיתים רבות עד להיותו הורה) משקף צרכים שלא נענו בשלבים מוקדמים.. הצורך בחום ואהבה (לעיתים מאותת ועולה דרך קשיים), הצורך ברוך, בקבלה ללא תנאים, הצורך להשתייך למשפחה, לשבט, להיות מוגנים, הוא צורך בסיסי בכל גיל.

מאז שהם תינוקות הילדים משקפים לנו - האם יש לנו מספיק מאגרים מכל אלה להזין בהם את עצמנו ומספיק גם כדי לחלוק עמו ועם אחרים..? ומה עושים כשאנו מגלים שבעצם.. אנו בעצמנו חסרים את אותם המשאבים?

 

המאמר הזה פתוח – לסיפורים שלכם, לשאלות, לתשובות שלכם, שמצאתם, לדוגמאות של חייכם, לזמנים בהם החזקתם אתם את ילדיכם כתינוקות, או כעת כילדים בוגרים.. בכל רגע ורגע אנו כהורים נדרשים לייצר עוד משאבים אנושיים של חום, אהבה, קבלה ללא תנאים.. אין להם תחליף כנכס מרפא, גם אם במקביל לדברים נוספים.

 לעמוד הקודם: הורות מהלב, אנושיות ראשונית
 

המשוב שלכם חשוב לנו!

נשמח אם תרצו להגיב או לשאול, כתבו לנו גם על נושאים נוספים המעניינים אתכם: