מעטפת ההולדה : מאמרים
בית > הורות > מאמרים


תוכן העניינים :

 

 

האסטרולוגיה של ההריון

מי שראה תינוק ברגע היוולדו מודע לקסם הלא יאמן של העובדה ש"יש שם מישהו". התינוק מגיח ומבקר לראשונה בעולמינו (האמנם?) ומיד ניתן לראות דרך מבט עיניו המחפשות שמדובר ביצור בעל דעת, יחודיות ורצון משלו. ישות בעלת אופי ובעלת הבנה ברורה. למעשה מה שנראה בעינינו כרגע הלידה והתחלת ההתחלות, עבור התינוק הוא עוד חלק במסע חייו שחל עוד הרבה לפני שהגיח לעולם. מבחינה מסוימת הלידה היא אפילו סוף של תהליך ממושך של התהוותם של החיים הייחודים והמקוריים של אותו תינוק שיהיה לאדם.

בזמני קדם הבחירה להביא חיים לעולם הייתה בחירה גבוהה ומקודשת. הרבה חכמה נסתרת הייתה ידועה בנוגע לאופן המיטבי ליצור את החיים החדשים ולתמוך בהם. הכניסה להריון ומהלך ההריון היו תהליך מקודש של שירות והקדשת החיים למשהו גבוה יותר. בימי קדם הייתה ידועה העובדה שההשפעות השונות של רגע ההפריה ומהלך הלידה הם שמעצבים חלק ניכר מאישיותו של הילד. זמן ההריון היה מקודש והאם בחרה בקפידה את הסביבה בה שהתה, סביבה שתהווה את מקור הרשמים הטוב, הרגוע והמזין ביותר עבור התינוק שבדרך.

מפת הלידה, היא המפה האסטרולוגית שאנו מכירים, מראה לנו את מצב הכוכבים ברגע שהתינוק הגיח לעולם. הקומבינציה הייחודית הזו של הכוכבים מטביעה את חותמה על הילד. הוא נחשף לתדרי הכוכבים כמו סרט צילום שנחשף לאור בפעם הראשונה, וההשפעות האלה מהוות את המשקפיים דרכן יראה התינוק/האדם את עולמו מאז והלאה במהלך חייו.

אין זה מקרי שהתינוק נולד ברגע מסוים דווקא. עוד הרבה לפני ההריון והלידה יש הרבה מן המעוצב באותם חיים שעתידים להגיע והתינוק, למעשה בוחר את זמן הלידה והמפה האסטרולוגית שתתאים לו ביותר, לחייו ולייעודו. כאשר מגיע הרגע המתאים ביותר מבחינה אסטרולוגית למהות הטיבעית של התינוק – מתחיל תהליך הלידה. וזה יכול לקרות לפני או אחרי ההשלמה הקונבנציונאלית של 40 שבועות ההריון.

למעשה ישנן שתי נקודות אסטרולוגיות מהותיות שיש להביא בחשבון לפני הלידה: האסטרולוגיה של רגע ההפריה והאסטרולוגיה של השבוע ה 20 להריון, זמן מחצית ההריון, שזהו הזמן שבו הנפש והנשמה נכנסות אל תוך הגוף הנוצר ברחם.

רגע ההפריה הוא זמן מהותי ביותר בהתגבשותו של התינוק. מבחינה גנטית זה ברור: זה הזמן שבו נקבע המטען הגנטי של התינוק שילווה אותו בהמשך דרכו. מבחינה רוחנית יש משמעות רבה לאופן שבו קורית ההפריה. האופי שלה והכוונה שלה ילוו את חייו העובר/התינוק עוד זמן רב: האם היה זה זמן שמח? רגע אוהב? האם היתה התכווננות של ההורים לתחילתו של הריון? האם היתה שם הזמנה לנשמה חדשה שתבוא להצטרף אל חייהם? ההתחלה של כל דבר מתווה הרבה מאוד מן האופי של ההמשך שלו, והרבה פעמים ניתן לראות כיצד יש קשר הדוק בין האופי של התינוק (בל נשכח – שמתפתח אח"כ לאדם...) לבין המצב שהיה בין הוריו בעת ההפריה. גורם משמעותי הוא מצב השמיים (המפה האסטרולוגית) של רגע ההפריה.

רגע אסטרולוגי חשוב נוסף הוא הרגע בו הנשמה והנפש נכנסים אל תוך העובר, וזה קורה בסביבות השבוע ה 20 להריון. מה מתאפשר לנשמה שנכנסה אל כדור הארץ ומשם אל העובר במזל דלי, לעומת נשמה ש"נחתה" במזל דגים... כמובן שאין כאן טוב ורע. כל מזל הוא נהדר וכל תזמון יש לו את היחודיות שלו. אבל כאשר אנו עושים מחקר על עצמינו או על ילדינו, חשוב שנביא את זה בחשבון.

והנה עובדה אסטרולוגית מדהימה לטעמי: 3 הנקודות המהותיות האלה: רגע ההפריה, זמן מחצית ההריון ורגע הלידה, נופלות תמיד(בהריון תקין) על מזלות מאותו האלמנט. לדוגמא: אם אני בת מזל תאומים, הרי שרגע ההפריה שלי שנעשה 9 חודשים לפני כן נעשה במזל מאזניים, והנשמה הגיעה אל הגוף שלי במזל דלי. שלושת המזלות תאומים, מאזניים ודלי הם מזלות אוויר. מזלות מאותו אלמנט באסטרולוגיה הם תמיד הרמוניים זה עם זה. על פני מפת הלידה שלושת הנקודות האלה בזמן יוצרות משולש שווה צלעות מושלם. הדבר הזה גם בא להראות לנו שאם אנחנו בני מזל אוויר, או מים, או אדמה, או אש, הרי שתהליך ההיווצרות שלנו עבר דרך כל המזלות מאותו האלמנט ואיפשר לנו לקבל פנים מגוונות ופרספקטיבות שונות מאותו האלמנט אותו באנו לייצג כאן על הפלנטה...

בנוסף יש להביא בחשבון את ההשפעות האסטרולוגיות השונות שעברו על האם במהלך ההיריון כולו. למעשה במהלך כל שהותו ברחם העובר אינו חווה ישירות את ההשפעות האסטרולוגיות, אלא חווה את האופן בו אימו מתהלכת את אותן ההשפעות. מה קורה לעובר בזמן שאימו מושפעת במהלך הריונה מחודשיים וחצי של נסיגתו של כוכב מארס אל המלחמה?

וכמובן ישנן שאלות נוספות שהאסטרולוגיה יכולה לתת להם מענה, כמו זמני הפריון של האישה ומדוע ישנן שנים שבהם קשה לזוג להיכנס להריון... ועד ועוד...

זהו רק קצה קרחון של ידע עצום שהיה לבני האדם והלך לאיבוד על הקשר ההדוק בין האסטרולוגיה לבין התהליך המופלא של יצירת חיים, וכמו שאמרתי, מן הבחינה הזו, הלידה היא למעשה סופו של תהליך ממושך.

   קרני צור היא אסטרולוגית מייעצת בכל תחומי החיים, מפתחת ומלמדת שיטת "אסטרולוגיה הוליסטית", מנחה שותפה במעטפת ההולדה. מתמחה במפות משפחתיות וקשרי הורים-ילדים על פי האסטרולוגיה וכן הכוונה להורים על פי מפת הלידה של הרך הנולד. אם לנטע ונווה.  לקריאה נוספת על אסטרולוגיה באתר של קרני צור www.astrologia.goop.co.il

 

הידע המועבר במאמר זה ייחודי ומקורי, ידע המשלב תפיסות רוחניות מדרך האימן יחד עם מחקר רב שנים של קרני בתחום האסטרולוגיה.

 לעמוד הקודם: המפה האסטרולוגית
 

המשוב שלכם חשוב לנו!

נשמח אם תרצו להגיב או לשאול, כתבו לנו גם על נושאים נוספים המעניינים אתכם: