מעטפת ההולדה : מאמרים
בית > הורות > מאמרים

אסטרולוגיה, הורים וילדים

לפעמים היינו רוצים שילדינו יגיעו אלינו עם ספר קטן של הוראות הפעלה, ואז הכל היה פשוט יותר. מה הדרך הטובה ביותר לגשת אל הילד? מה יהיה הדבר הנכון לעשות שמצד אחד מהווה עבורו חינוך טוב ובונה, אשר מספק לו ערכים טובים ובריאים, ומצד שני מאפשר לשמר את ייחודיותו? אף שבאמת כל אחד מאיתנו הוא יחיד ומיוחד, היכן זה בא לידי בטוי בדרך שאנו הורים את ילדנו? כהורים אנו רוצים לעשות את המיטב, אבל... למה הם לא מגיעים עם הוראות הפעלה??

אז האמת שכל ילד, תינוק, אדם, כן מגיע עם הוראות הפעלה, או לפחות רמזים.. ההוראות האלה פרוסות לפנינו באורות בוהקים בשמיים ברגע הלידה של הילד/ילדה שלנו ויכולים לסייע רבות בדרך שבה אנו מבינים, מכילים ונותנים מקום לייחודיות של כל ילד. האם אנו עושים בהם שימוש?

קרני צור | אוקטובר 2010

תוכן העניינים :

 

האם בהתנהלות עם ילדינו אנחנו מביאים בחשבון את המזל האסטרולוגי שלו?

האם אנחנו מביאים בחשבון את הנטיות המיוחדות שלה?

הבנה בסיסית באסטרולוגיה יכולה לסייע לנו לגשת אל חינוך הילדים שלנו בדרך שכוללת עוד אספקטים להבנת הייחודיות, המקצבים, הדרך בה הוא בא לידי בטוי בעולם ולעזור לנו כהורים למנוע הרבה קצרים ותסכולים מיותרים ואף לקבל את הילד פי שהוא.

אז הנה כמה טיפים בסיסיים, על קצה המזלג:

ילדים במזל האש: טלה, אריה וקשת

ילדים אלה הם מלאי חום, שמחת חיים ואנרגיה. הם אוהבים ביטוי דרך תיאטרון ומשחק, אוהבים לסחוף אחרים לבילויים, אוהבים להנהיג ואוהבים אקשן. לילדים אלה חשוב לספק אפיקים חיוביים דרכם יוכלו לבטא את האנרגיה הרבה שלהם ורצוי לא "להיתקע" איתם על נושאים כמו גבולות ומסגרות. ברור שאלה דרושים לכל ילד, אבל לעתים עדיף להפנות לפעולה ממריצה או לתת אופציה חליפית מרתקת במקום סתם להגיד להם "לא" על מה שאסור.

ילדים במזלות האדמה: שור, בתולה וגדי

ילדים אלה צריכים מאוד את החום המשפחתי שבא לידי ביטוי על ידי מגע פיזי, ארוחות משותפות וזמן שקט וטוב ביחד. הם אוהבים שיגרה וקשה מאוד להציג בפניהם שינויים. אם ילדיכם הוא בן מזל אדמה ואתם רוצים, למשל, לקחת אותו לטיול או לעשות כל דבר שיוצא מן השיגרה, טוב יהיה להסביר לילד מראש וכמה פעמים מה הולך לקרות על מנת לספק לו תחושה של ביטחון. ילדים אלה לרוב יאהבו סדר וירצו מאוד לדעת מה מותר ומה אסור. הם גם לרב יסייעו לכם בניקיון הבית ובשמירה על הסדר. טוב יהיה לעשות איתם את מטלות הבית השונות: כלים, קיפול כביסה ועוד. 

ילדים במזלות המים: סרטן, עקרב ודגים

ילדים אלה הם רגישים במיוחד. הם מראים את אהבתם בעוצמה וגם זקוקים לאהבה במידה רבה. הדמיון והיצירתיות אצלם פעילים ושופעים במיוחד. טוב יהיה להכיר בפניהם אומנויות שונות ומגוונות: ציור, צבעי ידיים, שירים, סיפורים ובגיל מאוחר יותר נגינה, תיאטרון ועוד. לילדים אלה חשוב מאוד זמן-הורים אישי וגם זמן שלהם לבד עם עצמם, ולא תמיד להיות בחברה של אנשים/ילדים נוספים. חשוב לדעת להכיל את הרגשות הרבים שהם חווים ולתת להם לגיטימציה לרגשותיהם העזים אם זה בכי ואם זה צחוק...

ילדים במזלות האוויר: תאומים, מאזניים ודלי

ילדים אלו הם חברותיים במיוחד. הם אוהבים את חברתם של ילדים נוספים וגם של מבוגרים נוספים. הם שוחרי ידע, כמהים לכל פיסת מידע חדש וגם יכולים לקלוט הרבה מאוד מידע. טוב יהיה להרעיף על ילדים אלה מיני ספרים מהם יוכלו ללמוד, לדאוג להסביר להם את המכניקה של מכונות שונות, לקחת אותם איתכם לפעילויות השונות ולסידורים השונים ותמיד ללוות הכל בהסברים. חשוב לדבר איתם, לשאול אותם לשלומם ועל היום שעבר עליהם. באותה מידה הם ישמחו לשמוע מכם על חוויות היום שלכם.

כמובן שכל אלה הם בהכללה, ויש להתייחס למפה האישית של כל ילד על מנת לקבל הכוונה מדוייקת יותר.

קרני צור היא אסטרולוגית מייעצת בכל תחומי החיים, מפתחת ומלמדת שיטת "אסטרולוגיה הוליסטית", מנחה שותפה במעטפת ההולדה. מתמחה במפות משפחתיות וקשרי הורים-ילדים על פי האסטרולוגיה וכן הכוונה להורים על פי מפת הלידה של הרך הנולד. אם לנטע ונווה.  לקריאה נוספת על אסטרולוגיה באתר של קרני צור www.astrologia.goop.co.il

 

 

 קראו בהמשך: המפה האסטרולוגית