מעטפת ההולדה : מפגשים לשנה הראשונה:
בית > הורות > מפגשים לשנה הראשונה: "נולדו הורים"

מפגשים לשנת החיים הראשונה – נולדו הורים

שלושת החודשים הראשונים הם כטרימסטר הרביעי של שנת ההריון בהם התינוק עדיין ממשיך להגיע, לנחות אל העולם החדש;
השנה הראשונה לחיים היא שנת ההסתגלות, ההתמקמות וביסוס האמון;
כאשר אנו מבינים את צרכי ההתפתחות בשלוש השנים הראשונות לחיים יותר מהגאוניות הטבעית הטמונה בכל תינוק יכולה לבוא לידי בטוי.

על קצה המזלג...
מה זה?
 
"נולדו הורים" הנם סופי שבוע של הורים ותינוקות במהלך השנה הראשונה לחיים. באוירה משפחתית חמימה הרצאות והתנסויות עם התינוקות סביב המאפיינים והצרכים של תינוקות והורים בשנה הראשונה לחיים. קראו עוד אודות:
סופ"ש "נולדו הורים"
מתי?

סופי השבוע  " נולדו הורים" הקרוב מתקיימים כאשר ישנה קבוצה של 5 משפחות מעוניינות.
סוף השבוע מתחיל ביום שישי בשעה 11:00 ומסתיימים בשבת בסביבות 18:00.
 
אם אתם מעוניינים להצטרף לסוף שבוע כזה צרו עימנו קשר: holada9@gmail.com
 
איפה?

סופי השבוע מתקיימים במעלה צביה, במשגב (גליל תחתון).
עלויות?

מחיר סוף השבוע של "נולדו הורים" הוא 1,980 ש"ח. המחיר כולל שינה משפחתית ב"עין הדרך", 3 ארוחות משובחות (פנסיון מלא) וכיבוד ושתיה חופשיים.
פרטים נוספים:                                            התקשרו: 0507-444029

סופי השבוע של "נולדו הורים" מאפשרים לשזור גם באופן מודע את הרצף שהתחיל בהריון, המשיך בחווית הלידה של התינוק, התינוקת והמשפחה החדשה וכעת פונה לצרכים חדשים של גדילה. אנו מזמינים את המשפחות אשר עברו עימנו את כל תהליך ההריון וההכנה ללידה ואף משפחות חדשות שחובקות תינוק או תינוקת בשנה הראשונה לחיים לסופי שבוע משפחתיים וחוויתיים. במהלך סופי השבוע נסגור מעגל ונפתח מעגל חדש... הצוותים החינוכיים המתמחים בגיל התינוקות, הסדנאות הייחודיות  והאקולוגיה הגלילית מעשירים מאד מפגשים אלה ונותנים כלים לבנייתה של מנהיגות הורית שתוכל לשרת אתכם בשנים הבאות.
 
 
ובהרחבה...

סופי שבוע להורים בשנה הראשונה לחיים


הורות צעירה, כמו תינוק צעיר, זקוקה לתמיכה רבה, לתחושת הבטחון והרגיעה שהכל בסדר, זקוקה לידע והנחייה באשר לעניינים שונים ורבים ובעיקר זקוקה למפגש עם הורים נוספים על מנת לחלוק חוויות ולעבד יחד את המציאות החדשה שעדיין נמצאת בתהליך התהוות. בשנה הראשונה לחיים אתם עצמכם נולדים לתוך תפקיד ההורות, וזו יכולה להיות משימה תובענית ומעייפת. עבור אימהות והורים רבים מדובר בתקופה לא קלה עם התמודדויות רבות ושאלות רבות, שאלות מהותיות, שאלות של מיקום אישי, שאלת הזוגיות, התארגנות של החיים מחדש וכמובן - השאלות אודות הדרך לפתוח אופציות עבור העתיד של הפעוט הצעיר, ומהם הזרעים הנכונים לזרוע בזמן התינוקות..
להלן מפורטים התכנים של סוף השבוע של נולדו הורים. יש לציין כי התכנים נרקמים גם בהשראת השאלות המופנות אלינו מהמשפחות לפני סוף השבוע. ההנחייה של הנה מקצועית של מתמחה בפסיכולוגיה פרינטלית ושל מתמחה בחינוך בגיל הרך.

 •  "חלון ההזדמנויות" של השנה הראשונה והשנים הראשונות לחיים – משמעויות ופוטנציאל.
 •  "סקירת המערכות" הטבעית להתפתחות בגיל שנה, המאפיינים של הגיל ומאפייני השנים הראשונות לחיים.
 • ארבעת רמות ההזנה בתקופת החיים הראשונית.
 • התפתחות המוחות והתפתחות פיזיולוגית.
 • יצירת הכאריזמה ההורית ומנהיגות הורית בשנים הראשונות: פיזיקה משפחתית ואינטלגנציה רגשית – התחלות..
 •  מקומה של התפתחות בתנועה – מוזיקה וריקוד משותפים
 •  שיתוף בסיפורי משפחה צעירים
 • סיור מונחה באקולוגיה הירוקה של מעלה צביה
 • זוגיות והורות – מהם האתגרים ומהן ההצלחות מרגע שהופיעו החיים החדשים?

מהי ייחודיות הקורס?
 • התוכנית הייחודית של "נולדו הורים" מבוססת על ההבנה העמוקה באשר לשנת החיים הראשונה ותקופת ההסתגלות של התינוק וצרכיו. גם תוכנית זו הנה ככל הנראה היחידה מסוגה בארץ ומתבססת על ידע מדעי ופסיכולוגי.
 • ההורים מקבלים ידע חיוני וכלים באשר לעניינים שונים הרלוונטיים לשנה הראשונה עם מעט הרחבה להבנת הפסיכולוגיה של הגילאים הצעירים 0-3. התכנים לסדנאות לקוחים גם מתוך הבנת הרצף החינוכי שנטווה במעלה צביה על ידי צוות החינוך של "תבנית החינוך המוזהב." לקריאה אודות תקציר הגישה החינוכית הקישו:www.get.maale-zvia.k12.il/pages/concept.html
 • התינוקות הם שותפים פעילים ושמחים בתוך הסדנאות וישנם חלקים המיוחדים עבורם. מפגשי תנועה וריקוד, וזמן משחק וגילוי.
 • חלק מתכני סוף השבוע מופנה גם אל ההורים – הצרכים החשובים שלהם העולים בתקופה מאתגרת זו, כולל התחום החשוב כל כך של הזוגיות.

אוירת סוף השבוע היא של כיף ולמידה יחד, שמחה וקלילה.

אנו מעודדות את לקיחת המסלול השלם של קורס ההריון ("נושאות חיים") וקורס ההכנה ללידה ("פעמי לידה") ולכן:

זוגות אשר השתתפו בשלושה מפגשים של קורס ההריון, "נושאות חיים" tאו בקורס הכנה ללידה מקבלים 15% הנחה בסופי השבוע של "נולדו הורים.""...הכול נעשה בנוכחות הקטנטנים ובאווירה רגועה, זורמת וגמישה המתאימה את עצמה לחלוטין לאופי של בני השנה. סוף השבוע היה אינטנסיבי וגדוש אך יחד עם זאת היה רגוע וממלא בחוויות ותובנות עלינו כהורים, על עולמם של הקטנטנים וטען אותנו באנרגיות הוריות.."  חגית