מעטפת ההולדה : סיפורי לידה : סיפורי לידה | מעטפת ההולדה
בית > הכנה ללידה > סיפורי לידה

סיפורי לידה

ממש כפי שאנו קיבלנו טביעת אצבע ייחודית כך גם סיפורי הלידה שלנו. אין לידה אחת דומה ללידה אחרת, אך תמיד, בסוף כל לידה, נולד אחד או אחת, יחידים ומיוחדים בפני עצמם.

סיפורי הלידה שלנו ישארו עימנו לשנים ארוכות.. ייתכן שנאבד את הזכרון כבר לדברים אחרים שקרו.. אולם את הלידות כנראה שלא נשכח.. פגשתי סבתא אחת בת 80, שהיתה צלולה ונעימה, ועם זאת, כאשר שאלתי אותה על סיפורי הלידה שלה כל עוצמות החיים נדמה כמגביהות ומרוממות אותה. היא זכרה את כל הפרטים והתחברה להשראה עצומה.

סיפורי הלידה שלנו הן מקור להשראה או למקום לא פתור בתוכנו, תלוי בדרך שבה אנו בוחרות לצבוע את הסיפור שהייה. הסיפור שלנו יכול להיות מסופר מנקודות מבט וזויות שונות. אחד הקודים החשובים שאנו מעבירות בסופי השבוע של ההכנה ללידה הוא שכל חווית לידה היא סיפור הצלחה וסיפור גבורה! לאפשר לתינוק חדש להופיע אל העולם דרך גופך הוא דבר שקורה רק פעם בחיים (לאותו תינוק או תינוקת), וזהו פלא בלתי נתפש. ישנה חשיבות עצומה לדרך בה אנו בוחרות לספר את סיפור הלידה..

ישנם סיפורי לידה קשים, אשר האם המספרת אותם נוצצת עיניים בכל פעם שהיא נזכרת בהם.. כזה היה סיפור הלידה שלי.. אימי היתה על סף מוות בלידתי מספר פעמים וגם לאחרי הלידה עוד היתה חודש שלם בין החיים למוות..אולם תמיד תמיד שמעתי ממנה שזו היתה לידה מופלאה ומדהימה. לידה מלאת אהבה, ושהיא כל כך שמחה כשהגעתי לעולם! למדתי מאימי שבלי קשר למה באמת קרה, בתוך כל אחת מאיתנו, בהקשרי החיים בכלל ובהקשר סיפורי לידה בפרט, ישנה מספרת שלוקחת את כל המרכיבים הנטראליים של הסיפור וצובעת אותם בתחושותיה, בבחירה מהיכן להתבונן על הדברים.

יכולת הבחירה שלנו היא בעלת עוצמה ויכולה לשנות את כל פני המציאות הפנימית שלנו.

אספנו כאן סיפורי לידה של נשים גיבורות, זו היתה יכולה להיות כל אחת ממכן, הקוראות, אולם היו אלה נשים אחרות. "אשה יולדת כפי שהיא חיה" אומר משפט אחד חכם, ובסיפורי הלידה הללו ישנם סיפורי חיים המקפלים בתוכם תו של התחלה של קשר בין אם לתינוק, תוי אומץ ומוכנות, תוי חוכמה, התחברות למקורות גבוהים של עדנה ועוצמה. חשבנו שהם יכולים לחזק נשים לפני לידה ולכן צירפנו אותם כאן.

אם אתן מכירות סיפורים כאלה, אתן מוזמנות להעביר לנו. אנו מוצאות ש"להעביר את זה הלאה" מחזק נשים נוספות!

בהצלחה בלידה שלכן!
 
 

סיפור לידה אמיליה

  תחילתו של סיפור הלידה בהריון מדהים, רגוע, בריא ונטול בדיקות מיותרות ומלחיצות. בשעות אחר הצהרים שלפני היום הגדול, טיילנו ברגל טיול איטי ונחמד. מאוחר יותר צפינו בבית בסרט, במהלך הסרט חשתי לפתע פחד מהלידה המתקרבת (בדיעבד זה היה לדעתי אחד הסמנים המוקדמים ללידה). אחרי הסרט עשינו עיסוי פרינאום כבכל יום בשבועות האחרונים ופרשתי לישון. לקראת חצות התעוררתי לתחושת רטיבות קלה. קמתי לשירותים ולהפתעתי גיליתי שהפקק הרירי החל לצאת ובהתרגשות רבה סיפרתי לאישי שישב עדיין ער ללמוד. התקשרתי מיד למיילדת שלי ועדכנתי אותה במתרחש, היא שאלה מספר שאלות והנחתה אותי להתקשר אם יש התקדמות נוספת בלילה. חזרתי לישון, אך מרוב התרגשות קמתי כל הלילה לבדוק אם הפקק הרירי ממשיך לצאת. הפקק המשיך לצאת כל הלילה ולווה יחד עם טפטוף קטן של מי השפיר
לסיפור המלא ...

סיפור הלידה של מעין

  מעין - אני כבר יודעת מזמן שהיא מעין. בתוכי אני קוראת לה בשמה כבר מהחודש השני להריון. הקשר בינינו עמוק ועתיק מאוד... עכשיו לידה. לקראת סיומו של כל ציר תודעתי פוגשת את שלה. אני מלאת התפעלות מנחישותה ומאומץ ליבה. היא אינה מהססת לרגע. היא ברורה מאוד, ונחושה מאוד לעשות את דרכה אל אויר העולם. אני מעודדת אותה, ומספרת לה כמה אני אוהבת אותה. אני מודה לה על בואה. אנחנו יחד.
לסיפור המלא ...

סיפור הלידה של יהלי

  אני כותבת את הסיפור בשביל שנוכל לזכור את המסע המופלא שעברנו שהוביל להולדת ביתנו המקסימה יהלי, בצורה המדהימה והמיוחדת שלא יכלה להיות אחרת או טובה יותר. המסע התחיל יותר מ41 שבועות לפני הלידה כמובן, אבל אני יתחיל לספר מהחודש השמיני.
לסיפור המלא ...