מעטפת ההולדה : מאמרים : מאמרים בנושא לידה |מעטפת ההולדה
בית > הכנה ללידה > מאמרים

מתנות הלידה

הלידה הפיזולוגית היא הלידה כפי שהטבע תכנן. ואפשר להוסיף: בגאוניות רבה.

אורגנית ומתפתחת, מסונכרנת בין מרכיבים רבים ומבורכת בגמישות להאט, אפילו לעצור במקרה הצורך את הלידה. שתי מערכות של גוף, נפש ורוח מתואמים בסנכרון מדהים מרגע שהלידה החלה ועד שהתינוק מונח על אמא, יונק את חלב הכולוסטרום ובכך משלים את מעגל הלידה.

בתוך הלידה הפיזיולוגית נמצאת ההבטחה לעולם טוב יותר. הבטחה לתשתיות הפנימיות ביותר של אהבה ושלום פנימי. אלה לא רעיונות רומנטיים, זוהי התוכנית המדעית ביותר של הטבע. מאמר זה לא מתאר את הלידה הפיזיולוגית. הוא כן מציע אפשרות להביט על העקרונות, על המתנות של הלידה הפיזיולוגית (טבעית), ללא הפרעות או התערבויות.

מאמר זה נכתב בהשראת סדנת סופשבוע עם ג'אנט בלאסקאס, מחברת הספר "לידה פעילה" ומחוללת מהפיכות בתחום זה באנגליה ובעולם. המאמר נכתב גם בהשראת הפסיכולוגיה הפרינטלית .

 

מור נווה | נובמבר 2012

הערה מקדימה:

מאמר זה מתאר את המתנות החבויות בלידה הפיזיולוגית, הטבעית.

לא סיפרו לנו שהלידה הפיזיולוגית כל כך מתגמלת!

ועדיין - רובנו ילדנו לידות התערבותיות או שהופרעו בדרך זו או אחרת. אם כך - מדוע לכתוב את המאמר הזה תשאלו.. מה הטעם לכתוב על נפלאות הלידה הטבעית כשרובנו ילדנו לידות קיסריות, לידות מזורזות או לידות התערבותיות ?

נשים רבות מתקשרות ואומרות לי : "אני רוצה הכנה ללידה, אך לא טבעית".

ועדיין, בכולנו יש חלק, אפילו קטן או חבוי, שיודע שאפשר אחרת..

לעיתים החלק הזה מפחד ללדת ללא התערבויות רפואיות, אפילו ללא אפידורל כהכרזה מראש..

בכל אופן, הסיבה לקבל את הידע של הלידה הפיזיולוגית  ולהתאמץ , גם לייצר את האומץ ללדת באופן טבעי (אפילו רק את חלקה ..) היא:    כדי לקבל את מתנותיה.

מומחים בכל העולם, כמו ג'אנט בלאסקס (אותה פגשתי לא מזמן) מכירים בהבטחה של הלידה הפיזיולוגית להיות הצעד הראשון לחוויה של אהבה, חוויה של שלמות ושלום פנימי, לא רק לנו כאימהות, אלא גם לילדי המחר המופיעים דרכנו לעולם מתחדש. הבטחה לדור חדש.

נכון. עד שהחזון יהפוך למציאות שכולנו נהנות ממנה נצטרך לגשר באומץ על הפער שבין הרצוי למצוי, בין החזון למציאות. 

זכרונות וחויות הלידה שלנו כתינוקות או כאימהות כרוכים ברגשות עמוקים וחשוב שנדע שניתן לרפא את חוויות כואבות או לא פתורות מהלידה. חשוב שנתאמץ לעשות זאת. למה? גלו זאת במתנה השביעית..

הנה שבעת המתנות הייחודיות של הלידה הטבעית פיזיולוגית כפי שמצאתי אותם:

 קראו בהמשך: הלידה הפיזיולוגית - שלוש המתנות הראשונות