מעטפת ההולדה : מאמרים : מאמרים בנושא לידה |מעטפת ההולדה
בית > הכנה ללידה > מאמרים

אמונות מהרחם ומהלידה

 

אנו מתהלכים בעולם עם בקבוקון קטן ובו נוזל מרוכז: אמונות היסוד שלנו. מבלי מיישים, בסיטואציות שונות במהלך היום, במהלך החיים נמזגות הטיפות הקטנות ומשפיעות על כל מה ומי שאנו פוגשים בו. והאדם שמקבל את המינון הרב ביותר מהטיפות הקטנות אך האפקטיביות של אמונות היסוד הוא כמובן.. אנחנו עצמנו. אנו מותנים על ידי האיכות שנמצאת בבקבוקון הזה. איך הגיע אלינו הבקבוקון הקטן הזה, תשאלו וכיצד הוא יכול לנהל את חיינו? זה פשוט. נולדנו עם הצורך בו.

 

מור נווה | מאי 2011

תוכן העניינים :

 

 

העקרון המארגן של אמונותינו

החוויות הראשונות שלנו כתינוקות הפכו להיות העיקרון המארגן של שאר המסע האנושי.

תינוקות חיים במצב עניינים מיוחד של למידה-ספיגה תמידית ועוצמתית אשר מתחילה בזמן ההתעברות ואולי אף לפני כן וממשיכה לתקופת ההריון, הלידה והשנים הראשונות בחיים. כאשר קיבלנו בתחילת החיים מסרים טבעיים לאנושיותנו, של אהבה ללא תנאי, קבלה, תחושת בטחון והגנה, הידיעה שאנו בידיים טובות, בקבוקון הקסם הזה מתמלא במה שבאופן טבעי אמור למלא את בקבוקון האמונות של בני אדם: האמון באנשים הקרובים מכל, בסביבה ובידיעה ש"הגעתי למקום בטוח בו אני יכולה לגדול" באופן טבעי, אשר מגדלת בתורה אוצרות אנושיים נוספים כמו אהבה, בטחון, שלווה ואלה ילוו אותנו בכל מהלך חיינו. אנו סופגים אותם פנימה מהסובבים אותנו ומאמצים אותם אלינו כשלנו.  

אמונות הן החיבור למי שאנו ולתפישת העולם שאנו זקוקים לקבל כדי לדעת לאן הגענו. תינוקות פתוחים ביותר וזקוקים לספוג תמציות יקרות אלה, פשוט משום שהם בתחילת דרכם להבין היכן הם ומהי הדרך המקדמת ביותר להפוך לחלק מהמקום אליו הגיעו. כוח האמונות מעצב את תפישת הליבה שלנו לגבי עצמנו ומה שאנו מסוגלים (או לא מסוגלים) לעשות, ודרך אלה אנו ממשיכים לגדול.

למן ההתעברות מסע החיים המופלא של העובר לוקח אותו להתגבש ממודעות למודעות החיה בתוך גוף. אנו מגיעים אל העולם לא בידיים ריקות אלא עם שק של כוונות, מתנות ואיכויות ואף אתגרים שמצפים לנו. אנו מביאים את המתנות הייחודיות הללו ובמהלך תקופת ההריון ותהליך הלידה אנו מתמזגים גם אם מה שהיה לתקופה זו להציע לנו: המתנות והאתגרים שלה. כל זה יוצר קומבינציה ייחודית שמרכיבה כעת את אמונות היסוד שלנו.

כאשר, מסיבות שונות, הופרע מצב העניינים הטבעי, אנו חשים נפרדים מהאוצרות הטבעיים, וברגע זה חשים כאב, קושי ואפילו פחד. אולם בקבוקון הקסם ממשיך לקרא לנו לעדכן את עצמנו לעבר האוצרות השקטים. בהמשך הילדות או בחיינו הבוגרים, ניתקל באתגרים וקושי שמרמז על המקומות בהם הדברים לא הסתדרו באופן הטבעי שלהם ודרושים לעיבוד או מרפא. אלה הם למעשה הזמנות חוזרות ונשנות לעדכן את מערכת האמונות שלנו דרך האתגרים בהם אנו נתקלים בדרך. הורים מודעים מקבלים הזמנות כאלה גם מהשיקוף שמציעים להם ילדיהם.קראו בהמשך: אמונות שהחלו בלידה