מעטפת ההולדה : מאמרים : מאמרים בנושא ההריון | מעטפת ההולדה
בית > הריון > מאמרים


תוכן העניינים :

 

 

ההצלחה מנקודת המבט של הטבע-בריאה

זה מדהים לראות כיצד הצלחה מלווה את כל תהליכי ההתהוות ברחם מנקודת המבט של הטבע-בריאה:

הדרך שבה ביצית וזרע נפגשים ומכווננים למפגש הפוטציאלי ביותר היא הרישום הראשון של הצלחה. הסיפור הרבה יותר מורכב, הוליסטי, נשי בטבעו ממה שידענו. (ראו מאמר מרגע האהבה לרגע ההפריה)

הצלחה נרשמה כאשר הביצית המופרית, העוברון הקטנטן הודף את העוצמה האדירה של  המערכת החיסונית של האם ומתוכנן להתגבר עליה..

ההצלחה של היצירה המופלאה להגיע לכל שלב התפתחותי בזמן בדיוק, במלאות. מכוון שמה שיכול לקרות ביום ה- 21 להריון לא יקרה מאוחר יותר ומצריך את כל התשתיות להיות במוכנות עד אז..

היצירה, החיבור והארגון כל המערכות השונות – איברים, מוחות, ידיים ורגליים, לב ועצבים, עצמות, לימפה ודם – ועוד ועוד ועוד מערכות שיצירתה של כל אחת מהן היא בגדר פלא, ובוודאי החיבור של כולן בתוך הרמוניה וסדר מופתי עד שאדם המופיע שלם עם גוף ומערכות איטלגנטיות מעל ומעבר לתפישותינו הרגילות. אנו באמת עדיין לא מבינים את הפלא הזה של כל כך הרבה מערכות, תדירויות לחיות בהרמוניה ברמה הפיזית ביותר, וכל מערכות הגוף ממופות בעובר עד השבוע ה- 9 להריון.

רוב ההצלחה של התהוות התינוק לא תלויה בנו, ההורים. גם אם לא ננקוף אצבע הרי שיתפתח בתוכנו עובר שיגדל לתינוק.

והיופי של הטבע- בריאה - שהיא גם יודעת כיצד למנוע מהווצרותם של עוברים פגומים לעבור את סף השלושה חודשים.

עוברים "לא כשירים" בדרך כלל לא ימשיכו את דרכם.

הבריאה, הטבע, איך שלא נקרא לזה, דואגת שהצלחה תהיה שם מהרגע הראשון.

 

מנקודת מבטם

לפחות לזמן הזה של ההריון והשנים הראשונות לחיים אם רק היינו יכולים להיכנס לנקודת מבטם של עוברים ותינוקות ולהבין אותם בעודם עושים דרכם לחיים בוגרים היינו יכולים לרשום הצלחות גדולות. משום שההצלחה בזמן בו ישותם של תינוקות כרוכה בישותנו תלויה גם בנקודת מבטם, מהי הצלחה עבורם..

היום אנו מגלים כעובדה שהם נוכחים לחלוטין, מודעות אנושית תבונית מאד והמיינד הפעיל נמצא שם מהרגע הראשון לחיים.  הם סופגים את הסביבה בעוצמה, חשים אפילו מעבר לטווח החישה שלנו, רגישים ביותר.

בערך ממחצית ההריון ועד כל המשך הדרך מודעות אנושית מלאה, ייחודית ובעלת מרקם עדין של איכויות ומסוגלויות. זה נכון שהתינוק קשוב ביותר למקצבים הפנימיים של גופך, לפעימות ליבך, למחזורי המנוחה והעירות שלך, חווה איתך את העולם, עם זאת, החוויה שלו גם יכולה להיות נפרדת מהחוויה שלך.

מכוון שהנוכחות האנושית המלאה כבר נמצאת שם אנו חייבים לחשוב על הצלחה במושגים אנושיים. עבור הורים לחשוב מנקודת מבטם של ילדהם ולצרף את השיקולים הללו למושגיהם, זוהי כבר הצלחה אדירה. זה בטבע שלנו לעשות זאת, אך לא תמיד בטבע האוטומטי. אנו צריכים לבחור בזה.

"אם הם רק היו גדלים מחוץ לגוף שלנו", הייתם אומרים, "זה אולי היה יכול להיות יותר פשוט.. לא היינו צריכים להתאמץ ולדאוג - מה עובר לעובר ומה לא.. היינו פשוט יכולים לשים להם מוזיקה של מוצארט, למשל בגן ביצים יפייפה (אם היו גדלים בתוך ביצים) והם היו צומחים להיות "תינוקות מושלמים" "...

אבל מן הסתם נראה שלא לכך התכוונה אמא טבע-בריאה.

ההתפתחות הראשונית מתרחשת כשאנו גרים בתוך אמא, ויש לכך סיבות חשובות ביותר. התינוק רוצה ללמוד על העולם אליו הוא מגיע. הוא צריך לקבל מושג ראשון על העולם אליו הוא מופיע. להתחיל ולהיקשר אל העולם הזה כדי להבין עד כמה מהפונטציאל שלו יוכל לצמוח ולשגשג כאן. התינוק ברחם, גם אם נדמה לנו שהוא פאסיבי הרי שהוא פעיל בהתהוות שלו עצמו וכבר אז חותר ל"הצלחה".  תינוקות מלמדים אותנו יותר מכל על אנושיות ועל התפתחות, ההצלחה שלהם תהיה יצירת הקשר עם הוריהם וההיענות השמחה של הוריהם להופעתם.                                                            

עד לתקופה המודרנית תרבויות העולם ראו בני אדם כבעלי רוח ונשמה שהגיעה לחיים אנושיים עם מטרה – כדי לגלות את עצמם, לחוות את עצמם ולבטא את עצמם. בתקופה המדעית של המאות האחרונות התפישות הללו צומצמו. האמנו שחומר היסוד הוא הגוף, המוח, היקום הפיזי. שזה הבסיס לכל.

אולם היום, דווקא דרך המדע שוב, אנו מבינים שהפיזי איננו דווקא הראשוני. ביקום כולו נמצא אוקיינוס אדיר ורחב של אנרגיה, רובה אינה פיזית.. אנו רק קצה הקרחון במופע הפיזי.  (באמת מן הראוי לפתוח יותר נקודה זו אך היא תפתח שלא במאמר זה)

אלפי מחקרים סביב תחילת החיים והמודעות של תינוקות משלבים מוקדמים, וגם עם החיים שלאחר החיים מניחים יסודות חדשים להבנותינו, גם אם אינן משודרות בערוץ החדשות או הסרטים, משום שטרם התקבלו עדיין.

כשאנו באנו בתחילת הדרך, עדיין בלי היכולת להתבטא, בלי יכולת תנועה – באנו בעיקר עם המטרות הגדולות שלנו. באנו להביא משהו לעולם. משהו טוב. כל אחד מאיתנו הגיע עם המתנות - קפסולות של יכולות ואינטלגציות פונטציאליות מקופלות ומחכות לזמן ולתנאים שבהן תוכלנה להיפתח. לחבור עם המטרות הגדולות.

תינוקות ממש בראשית הדרך מפתחים את היכולות שלהם בקשת של תחומים והמרכזית מכולן: היכולת שלהם לאהוב, הם יוצרים כבר מערכות יחסים איתנו, עם העולם סביב. אהבה היא תנאי להתפתחות, אנו מגלים.

האם ידענו שפיתחנו את היכולת שלנו לאהוב, וליצירת מערכות יחסים עוד לפני שיצאנו אל העולם הזה?.. 

"חומר" האהבה מגולם בתוך המטרות של בני אדם בתחילת הדרך.קראו בהמשך: תואם
 
לעמוד הקודם: הצלחה