מעטפת ההולדה : מאמרים : מאמרים בנושא ההריון | מעטפת ההולדה
בית > הריון > מאמרים

הצלחה

מי לא רוצה להצליח? בכל תחום אנחנו רוצים, זקוקים להצלחה. הרצון להצליח מניע אותנו לקום מהמיטה בבוקר, זה הדלק שמאחורי המאמצים הבלתי פוסקים בכל תחומי החיים.

זה טבעי לרצות להצליח. זה מה שהטבע מתאמץ לעשות גם איתנו מהרגעים הראשונים להתהוות שלנו ברחם. יש לו את הדרך המופלאה שלו לעשות זאת..

 מהם העקרונות של הצלחה בתחילת החיים? - של הטבע-בריאה שמניחה את התשתיות הראשוניות  ושלנו. האם יש תואם בין מושגי ההצלחה שלנו לבין אלה של הטבע-בריאה?

מאמר זה נכתב בשני חלקים, וכאן החלק הראשון. נקודות למחשבה כדי לאפשר לכולנו, הורים ועוברים, תקופת הריון מצויינת.

מור נווה | מאי 2013

תוכן העניינים :

 

הצלחה

הצלחה נמצאת בכל הטבע מסביבנו, אם רק נאמן את העיניים שלנו לראות אותה, ולכן גם חלק מהחיים הטבעיים שלנו. זוהי הכמיהה שבמהלך כל חיינו אנו מסתובבים סביבה, מנסים לגלות אותה, להגיע אליה, גם באופן לא מודע. 

הצלחה יכולה להיות מיושמת בכל דבר - מלהיות איש מקצוע טוב, אישה או אדם טוב, ועד למילוי של משימה פשוטה. והפירוש שלה: להיות במלאות ובמוכנות ולא פחות ממה שבאמת אפשרי.

כולנו מסתובבים עם המושג של הצלחה בכל ימי חיינו, עם סרט מדידה שאנו מודדים בו אחרים, את עצמנו בכל דבר שאנו עושים כמעט – מתכנון של טיול משפחתי, לקווי אופי או אפילו במחשבה לאחור על תקופות חיים שהיו לנו ואיך אנו בוחרים לראותן. ההצלחה היא הכח המניע של קבלת ההחלטות שלנו.

אנו מייחלים להצלחות, מקווים מתכווננים אליהן – ומכירים אותן כתחושות פנימיות מעודנות שיש בהן סיפוק, שימחה, ויש להן יכולת להוסיף לדימוי העצמי שלנו ולקרדיט שאנו נותנים למאמצים שהשקענו.

יש כאלה שהצלחה אחת מספיקה להן, אחרים יחפשו הצלחה בכל תחום, והכל לגיטימי.

אז אצל כל אדם הצלחה היא משהו קצת שונה..

הצלחות סביב ההריון, הלידה ולאחריה – קיימות כהטבעה מדהימה ביותר של הטבע, אך גם שלנו, כהורים צעירים, כאשר יש לנו את הידע והכלים לבחור.  

"הצלחה" וגם "כישלון" הם מושגים שיכולים להיות נתונים לפרשנות רחבה וגם לשיפוט ובדיוק את הנקודה הזו רציתי להאיר במאמר זה. איך נדע מה זאת באמת הצלחה בזמן ההתהוות של חיים חדשים?


מושגי ההצלחה בתחילת החיים.  

וכשאנו מדברים על מושגים בסיסיים כדאי ליישר קו ולהכיר איך הדברים באמת עובדים עבורנו כשאנו מנסים לחפש את העקבות של משהו אמיתי:

לשם כך חשוב לספר לכם: האם ידעתם שיש לכם קופסא מעל הראש? לא רואים אותה. זוהי המנטליות שלנו.

לא רואים אותה אבל היא שם, מאז שנולדנו כל מה ששמענו, ספגנו נכנס לתוך הקופסא הזו: זה קרה כשהיינו תינוקות וילדים בעצמנו. ספגנו את העולם פנימה והוא עיצב את האמיתות שלנו: מה אפשרי, ומה לא אפשרי רשום שם. מה אמיתי ומה שיקרי, מה מתאים ומה לא מתאים, מה דמיון ומה מציאות, ובעיקר – מה מקובל ומה לא מקובל..

וכן הלאה והלאה.. וכך, כל מה שהיה מקובל בסביבה שלנו (במילים או בפועל, מעשים) הפך להיות חלק מאיתנו, מהאמונות וההתנהלות שלנו. וכל מה שלא – לא. ספגנו זאת ונשמנו זאת.

עם השנים התעצבנו וזה היה ברור מה אנחנו כן ומה לא. במה אנחנו מאמינים ובמה לא.

שם כבר כתובים כל הדברים שאליהם התחנכנו וגדלנו: גם מה זה "הצלחה" ומה זה "כשלון".

 ייתכן שמה שנרשם שם, בין אם הוא קשור לאמת או לא, עדיין רשום ומשפיע עלינו.

אם כך – הצעד הראשון יהיה דווקא ללכת לעובדות.

לא מה שרשום לנו בקופסאת המנטליות אלא מה שבאמת - מה זאת הצלחה בתחילת החיים? איך הטבע רואה זאת?


 קראו בהמשך: ההצלחה מנקודת המבט של הטבע-בריאה