מעטפת ההולדה : מאמרים : מאמרים בנושא ההריון | מעטפת ההולדה
בית > הריון > מאמרים

מתי להשקיע בפונטציאל של ילדנו?

איכשהו, זה עובד בצורה מצחיקה-מוזרה בתרבות שאליה נולדנו! "הפוך לחלוטין ממה שהטבע התכוון!" חושבת לעצמי בקול רם וכותבת שורות אלה..

אנחנו משקיעים את המיטב שלנו באנשי המחר בזמן בו הגיעו לגיל 21 – אז אנו מעמידים בפניהם אפשרויות התפתחותיות מתקדמות: אוניברסיטאות, מכללות, מרצים בכירים, אנשים  שלעיתים הקדישו את חיהם לחקור תחום עניין מסויים, וכעת הם מביאים את המיטב שלהם, מורישים אותו לדור הבא, כדי שכולנו, המשפחה האנושית – בארץ, בעולם, נוכל להתקדם הלאה לעתיד.

אבל הטבע – בשלב הזה, גיל 21 דווקא סיים את שלב ההכשרה שלו. שלב ההכשרה לחיים באמת איננו מתחיל בגיל 21. הוא מתחיל עם ההתעברות, אפילו קצת לפני כן, וביתר עוצמה בשבוע ה- 21 להריון.

מור נווה | אפריל, 2013

תוכן העניינים :

 

התוכנית המדעית ביותר של הטבע מספרת לנו שה"חומרה" האנושית שמתחילה עם ההתעברות כבר מתחילה במסע של רישומן של חוויות וזכרונות, וזמן קצר לאחר מכן, מאמצע ההריון, מתחילה להכתב גם ה"תוכנה" של חיי אדם.

מה יהיה רשום בחיים אלה, בתשתיות העמוקות ביותר שלהם? –

האם אהבה ושימחה?

האם תחושת עצמי של האדם שיגדל תהיה מבוססת בבטחון ושייכות?

האם בפחד, יגון?

האם יהיה שם ויטמין של אומץ לב נוכח אתגרים או חרדה?

האם מעגלי העומס שכולנו חווים במאה ה- 21 (התקופה הזו, שהיא מרתקת, אינטנסיבית, ומניחה באותה כף יד אתגרים לצד הזדמנויות) –  מקבלים מענה? מרפא?

האם הרישומים מוזנים במה שנכון וטוב שיהיה מונח שם, בתשתיות העמוקות של כל אדם?


הורות מוקדמת מאד

מהי הנוכחות ההורית המתבקשת, ההתפתחות ההורית המתבקשת כאשר אנו הופכים להיות הורים, עומדים בפני תחילת "ילדותינו השניה" (כפי שכתב זאת בצורה מדוייקת אריק איינשטיין)?

כי בתוכנו, כפי שמספר השיר, עדיין חיים גם הילדים שהם אנו, והם באים לידי בטוי וצמיחה בעצמם בעודנו מגדלים את ילדי ואנשי המחר.


אם היו שואלים אותי (ואולי עוד יעשו זאת :)) הייתי הופכת את הסדרים, מוסיפה סדרים חדשים על פי מה שמתגלה היום דרך תחומים רבים של מדע וטיפול:

ההריון הוא חשוב. יש להקדיש לו תשומת לב מרכזית. וכך גם זמן הלידה והשנים הראשונות לחיים, ככל שהגיל מתקדם האינטנסיביות של הרישומים הנערכים בתוך תוכו של האדם הולכת ופוחתת, אך באמת אנו פתוחים להתעצב גם בכל שנות הילדות וההתבגרות. כשהגוף מתגבש, בתחילת הדרך, ההשפעות עוצמתיות יותר.

עד גיל שלוש כבר מתבססים כ- 50% מהרישומים – ישנה אפשרות לעודד 50% מהפוטנציאל של המוח. בהתאם לאופיים של הרישומים הללו אנו נדע האם ההזדמנות של שגשוג תבוא לידי ביטוי.

 קראו בהמשך: האם אפשרי להביא את מלא היכולות שלנו או שצריך שוב להתגונן?