מעטפת ההולדה : מאמרים : מאמרים בנושא ההריון | מעטפת ההולדה
בית > הריון > מאמרים

הריון יקר

אם היינו יכולים לדמיין זאת.. כשהתינוק מתהווה ברחם אימו הוא עובר דרך שערים והתנסויות של חיים מלאים ועשירים.. יום בחייו של תינוק הוא כנצח של אותות העוברים הלוך ושוב בינו ובין אמו שנושאת אותו, ומשום שתחושת הזמן אצל תינוקות היא שונה, מנקודת מבטם ההריון הוא נצח, תקופת חיים שלמה ועוצמתית ביותר. מחובר לבריאה אשר הוא ממנה מופיע, ומחובר גם לאימו בכל רמה של קשר.. תינוקות מגיעים אלינו מלאי טוב ואנושיות. אנושיות שהיא הרבה יותר רגישה, מעודנת וגבוהה משלנו. מגיע עם מטרות ייחודיות.

הריון יקר הוא מושג שאנו בדרך כלל שומעים בהקשר של בעיות.. אולם באמת, כל הריון הוא יקר.

אפשרות יקרה מפז שמציגה את עצמה בכל פעם כתינוק חדש.. שיגדל לפעוט, ואז לילד.. ואז לאדם. איזה אדם זה יהיה? האם יוכל לממש את המטרות לשמן הגיע? האם יזכור אותן?

מור נווה | מרץ 2013

תוכן העניינים :

 

כל תינוק מגיע גם עם גאונות וברק אנושי ייחודי, קפסולות, אמנם עדיין אינן בשלות, של יכולות וכישרונות, שעדיין לא רואים אותן, אך הם קיימות, רשומות בתוכנית ההתפתחותית, ויתגלו עם הזמן, בהדרגה, ובמיוחד אם התינוק יקבל עידוד לפתחן. ברמה הפיזית קל לראות זאת משום שכל תינוק מממש את היכולת שלו ללכת, למשל. באופן דומה יכולות והזדמנויות לרווחה נמצאות כקפסולות ברמה הנפשית והרוחנית.

כל הריון הוא יקר. אפשרות יקרה מפז שמציגה את עצמה בכל פעם כתינוק חדש.. שיגדל לפעוט, ואז לילד.. ואז לאדם. איזה אדם זה יהיה? האם יוכל לממש את המטרות לשמן הגיע? האם יזכור אותן?

אם היינו מאמינים בכל ליבנו שאכן תינוקותינו נוכחים עוד הרבה לפני הלידה.. שקפסולות של היכולות והכישרונות חבויים בהן ומקבלות מאיתנו עידוד בכל רגע – כל הדרך שבה היינו מתייחסים לזמן ההריון והלידה היה משתנה לחלוטין.

השינוי היה מורגש באופן האישי. באופן הקולקטיבי כחברה.

מהלכן של לידות, ולכן גם של חיים שלמים לאחר הלידה, היה משתנה.

ככל שהשינוי היה קורה אצל הורים רבים יותר – השינוי היה פשוט מתרחש בעולם.

מהי ההצלחה,

ההזנה

והריפוי האפשריים מנקודת מבטו של התינוק כבר בזמן שהוא מתפתח ברחם?

מנקודת מבטה של אמא טבע?

הטבע תמיד מניח עבורנו הזדמנויות. אנו רק צריכים לזהות אותן ולהשתמש בהן!

 

 קראו בהמשך: אנושיות ואהבה