מעטפת ההולדה : מאמרים : מאמרים בנושא ההריון | מעטפת ההולדה
בית > הריון > מאמרים


 

הסיבה השניה: להתכוונן להצלחה

הסיבה השניה מדוע ההכנה להריון והורות קריטית:

את הסיבה השנייה שקשורה בחשיבות של הכנה אתחיל דווקא בסיפור.. 

מייקל ג'ורדן היה שחקן כדורסל יוצא דופן, לא רק בהישגים שלו, אלא גם בחוכמת החיים שאסף והמצויינות שהפגין בקריירה שלו. יש לו מחקר חיים מעניין בקשר למושגים של הצלחה ואיך להתכוונן להצלחה. אנשים מצליחים יודעים שתוצאות מצויינות קשורות לעבודה רצינית. גם ג'ורדן ידע זאת.

פעם שאלו את ג'ורדן למה הוא מייחס את ההצלחה המטאורית שלו.

ואז סיפר על המנהג שלו להופיע כמה שעות לפני תחילת כל משחק במגרש. בזמן הזה היו במקום בעיקר אנשי הנקיון, מארגנים את המגרש לקראת המשחק. הוא היה ניגש לכל המנקים ולוחץ את ידיהם. היה מסתובב במגרש וביציע ואז יושב ומדמה בעיני רוחו את כל מהלך המשחק. הוא היה סוקר מהלכים אפשריים לאתגרים אפשריים, מעלה למודעות את היתרונות ונקודות התורפה של היריבים של אותו המשחק, מדמיין את אסטרטגיות המשחק שלו עצמו. כשהיו מגיעים חברי הקבוצה היריבה היה ניגש ללחוץ את ידי כל השחקנים. הוא עשה הכנה מקיפה, לא רק פיזית אלא גם מנטלית כדי להביא את כל המערכות לידי מקסימום דיוק ברגע האמת.

 הסיפור הזה הרשים אותי מאד מאז ששמעתי אותו. כולנו מתכוננים לפני דברים חשובים, זה ברור. מתכוננים לכיתה א'.. לפסיכומטרי אנחנו בודאי מתכוננים.. גם לקבל רשיון נהיגה. כל מה שכרוך ביציאה למסע חדש דורש זמן של הכנה, ובוודאי כאשר אנו נדרשים לאחריות בסדר גודל חדש.

 גיליתי בתהליך ההתפתחות האישית שלי שאפילו הכנה ליום שמגיע עושה הבדל עצום ביכולת ההספקים של אותו היום, לעיתים גם בדיוק, במימנויות ובאיכויות האנושיות שבאו לידי ביטוי.

כשאנו יודעים למה אנחנו מצפים – קל לנו לפגוש את המציאות. 

כשאנו מתכוננים – אנו יוצרים נתיבים שעליהם קל לפסוע ברגע האמת.

הרבה מאד אנרגיה מתבזבזת על הלא ידוע, על גיבוש אסטרטגיות תגובה, לבטים, פחדים, חששות וכו'.

אם כל זה נכון - בוודאי שההכנה לקראת התקופה הקריטית ביותר שבה נווצרים חיים חדשים, היא בעלת משמעות מרחיקת לכת.. גם מתוך ההבנה של הסיבה הראשונה.

אם אנחנו רוצים להתכוונן לטוב ביותר עבור הילדים שלנו, האפשרויות שלהם לצמוח באופן בטוח בזמן ההתפתחות המטאורית שמתרחשת ברחם, יש לנו עבודה לעשות. זוהי "עבודה" מרתקת, שבה תגליות על עצמנו ועל האפשרויות החדשות.

 אז השאלה היא מה אנחנו באמת רוצים, לאן אנו מכוונים? האם אנחנו באמת רוצים להתכוונן לטוב ביותר?
קראו בהמשך: הסיבה השלישית:להתחמם לאהבה
 
לעמוד הקודם: מדוע חשוב (ואף קריטי) להתכונן להריון והורות?