מעטפת ההולדה : מאמרים : מאמרים בנושא ההריון | מעטפת ההולדה
בית > הריון > מאמרים


תוכן העניינים :

 

 

רגשות יקרים

הרגשות של כל אחד מאיתנו הם חלק מהנופים הפנימיים, המרחבים שבתוכנו. במאמר 4 רמות ההזנה בהריון נכתב עוד על הדרך בה אנו מתהלכים אנרגטית מזונות מהסביבה.

האקולוגיה של ההריון, כאמור, כוללת את הסביבה החיצונית שמגיעה אל האם. האקולוגיה מסביבה כוללת את כל 4 היסודות: אדמה, אויר מים ואש. האדמה מסמלת את כל הסביבה הפיזית של האם: הבית, הגינה אם יש, העולם הפיזי המקיף אותנו. בהריון יסוד האדמה מציין גם את המזון המוצק שממנו האם ניזונה, האויר והמים אף הם אלמנטים בתזונה.

האש יכולה לסמל את כל מה שמצית את האם והיא האנרגטית ביותר מבין הארבעה. זו יכולה להיות אש של אהבה או אש של רגש אחר. האש היא האנרגטית ביותר. הרגשות יכולים להיות עוצמתיים או מעודנים יותר ואפשר להשוותן לאש. אש מחממת או אש שורפת.

הרגשות שלנו הם חומרי גלם יקרים משום שאיתם אנו בונים את מערכות היחסים שלנו. אנו מגלים את חשיבותם עוד יותר בזמן ההריון ובכל עת שהם מורגשים בנו בעוצמה זוהי כמו הזמנה להתבונן אליהם, לקבל את האותות שהם שולחים משום שהן אות למצב הרווחה או חוסר הרווחה שלנו. לעיתים זוהי הזמנה לעבוד איתם.

הדרך להתחיל לעבוד עם הרגשות הוא פשוט לקבלם, על מנת שנוכל להתחיל להתבונן עליהם, להתבונן על התהליך שאנו שרויים בתוכו (ראו שוב את המושג של הקומפלקס כ"מכונה מתהלכת" במאמר 4 רמות ההזנה).

אישית, אינני חושבת שיש "רגשות טובים" ו"רגשות רעים". רגשות הם אינידקציה למה שהמערכות שלנו מתהלכות והן כמו חץ מאשר להמשיך באותו הכוון כשטוב לנו, או חץ המאותת לנו לצאת מהתהליך שאנו נמצאים בו כאשר ההרגשה שבו איננה טובה. לזהות רגשות מבלי להזדהות עימם מאפשר חלון לפרספקטיבה רחבה יותר.

וזוהי רק ההתחלה של הדרך בה ניתן לעבוד עם הרגשות..

אלמנט המים משלים ועוזר ביותר לתהליך רגשי של לחץ, מתח או סערה. המים המרווים מרככים, מאטים ושוטפים אותנו ואפילו מקלחת ממש יכולה לעזור בזמנים שהרגשות מאותתים לנו שכדאי לעצור ולהתבונן עליהם.

כל הרגשות שלנו לגיטמיים והם מספרים את הסיפור של מה שאנו נמצאים בתוכו כעת ולעיתים מספרים גם על ההסטוריה שלנו, משום שיש לנו דפוסים רגשיים שכבר הוטבעו. דברים פשוטים יכולים לשנות תמיד את פני התמונה. מה עובד עבורכם?

נשמח אם תכתבו לנו.. אני מאמינה תמיד שאינטלגציה היא תוצר של הרבה נקודות מבט..

כולנו מושפעים מהסביבה שלנו, וגם האם ההרה. למעשה, אימהות בהריון אפילו יותר רגישות לסביבתן. חושיהן הפיזיים מתחדדים מאד ופעמים רבות הן רגישות מאד לריחות, לטעמים, למגע. גם החושים הגבוהים יותר, מערכות חישה אנרגטיות מתחדדות ואימהות הרות הופכות רגישות לכן פעמים רבות הסביבה של האם מתנה גם את הדרך בה היא מרגישה.

הנה טיפ נוסף, למי שרוצה בכך שיכול לעזור בסריקת מצב העניינים של יסודות הרגשותינו. אנו זקוקים לכל אחד מהיסודות הללו,  ובהריון אולי אפילו  יותר.

ייתכן שזה יעזור בלמקם, להבין את רגשותינו, מה שחסר לנו ואולי אפילו מה שיש לנו בעודף ממנו. זוהי כמובן קריאה ששולחת אותנו לעבד ולמצא את מה שחסר או לא נמצא באיזון:

האדמה נותנת את האספקט של תחושת הקביעות והיציבות בחייה של האם. כל אם הרה רגישה מאד לקן מערכות היחסים שהיא הצליחה לבנות. האם ישנם מספיק אלמנטים שמבטיחים לאם תחושת יציבות?

המים מסמלים את האספקט של הרגשות והזרימה הרגשית – האם ישנה זרימה רגשית טובה אצל האם? האם ישנם רגשות לא פתורים שכדאי לעבד יחד?

האויר מסמל את התזונה של המיינד – כל מה שהאם מתעניינת בו וגורם לה השראה. האם יש לה מספיק מזה?

האש מסמלת – את כל מה שהאם אוהבת לעשות ולהיות שרויים בתוכו, משום שמה שאנו אוהבים לעשות ממיס את הקושי ומחמם אותנו ויוצר פלאזמה רכה ונינוחה.לעמוד הקודם: למה הרגשות יקרים בהריון?
 

המשוב שלכם חשוב לנו!

נשמח אם תרצו להגיב או לשאול, כתבו לנו גם על נושאים נוספים המעניינים אתכם: