מעטפת ההולדה : מאמרים : מאמרים בנושא ההריון | מעטפת ההולדה
בית > הריון > מאמרים

למה הרגשות יקרים בהריון?

 

המחקר והממצאים המתגלים כיום יוצר את התמונה וההבנה כי אכן האקולוגיה של ההריון חשובה ביותר. תקופת ההריון יוצאת דופן ברמות שונות מהחיים שלפניה.. זוהי תקופת הכנה משותפת לקראת החיים לאחר הלידה. אם ותינוק למדים זה את זה במהלכם של תשעה חודשים, מתחממים להיכרות חדשה. האקולוגיה של ההריון היא כל מה שהאם מוקפת בו ושרויה בתוכו וגם כל מה שהתינוק שרוי בתוכו:האדמה, האויר, המים והאש המזינים אותם.  התינוק שרוי בגופה של אמא, ניזון ממזונותיה, אך גם מתחושותיה ורגשותיה.. זוהי ה "אקולוגיה" האנושית בתוכה הוא גדל. רגשותיה ותחושותיה של האםהם יקרות מעבר למה ששיערנו..

פרספקטיבה ל"אקולוגיה האנושית" ברחם. מרכיבים שכל אם זקוקה להם.

מור נווה | יולי 2011

תוכן העניינים :

 

להבין את עקרונות הפיזיקה החדשה

הרגשות הם חלק מהמערך האנרגטי הטבעי לנו. כמו מחשבות, תחושות, אינטואיציה הרגשות מוחשיים ביותר לכולנו אך הם גם בלתי נראים. האם זו הסיבה שאנו מעניקים להם פחות תשומת לב, חשיבות וערך?

הבנת העקרון של הפיזיקה החדשה יכול לעזור לנו לקבל פרספקטיבה נוספת על הרמה האנרגטית:

אנו גדלנו בעולם שהדוגמה השלטת בו היא פיזיקת ניוטון. החינוך הניוטוני לימד אותנו להאמין שהחומר הוא היסוד לקיום והגוף, המוח, היקום הפיזי הם הבסיס שממנו מתקיימים החיים. פיזיקת ניוטון רואה את העולם כעשוי מחלקים פיזיים ומתמקדת בחלקים הללו. אם משהו לא עובד כראוי, אפשר להחליף חלקים, להוסיף או לשנות את החלקים של מערכת. כך פועלת הרפואה שלנו, למשל.

הפיזיקה החדשה- פיזיקת הקוונטים של איינשטין, לעומת זאת, מתבססת על קיומו של שדה אנרגטי. אנו אכן פיזיים אך מסביבנו שדה אנרגטי (הילה). למעשה סביב כל דבר חי ביקום ישנו שדה אלקטרומגנטי וביקום כולו נמצא אוקיינוס אדיר ורחב של אנרגיה, ורובה איננה פיזית. אנו כמו "קצה הקרחון" של התגלמות פיזית בתוך האוקיינוס האנרגטי הזה.

איינשטיין טען שהשדה הוא זה שנותן את הצורה לחומר, ולא להיפך.

בישום של זה ברפואה, למשל, אם אדם לא מרגיש טוב ניתן לזהות זאת לפני שזה הופך להיות מחלה בגוף הפיזי בגוף האנרגטי שלו. הרפואה הסינית העתיקה מזכירה מאד את העקרונות הללו. תפקידו של הרופא בסין העתיקה לא היה לרפא חולים כמו למנוע מהבריאים לחלות. הרופאים התמקדו אז באיזונים האנרגטיים של האדם וכאשר אלה נשמרו לא פרצו מחלות. הרפואה הקונוונציונלית היום מבינה את הגוף לפי מה שרואים, אולם פיזיקת הקוונטים מספרת כי יש מסביבנו השפעות וכוחות בלתי נראים המשפיעים גם על הגוף.קראו בהמשך: רגשות יקרים