מעטפת ההולדה : מאמרים : מאמרים בנושא ההריון | מעטפת ההולדה
בית > הריון > מאמרים


 

מאטה קצבים

 מאטה את קצבי החיים

כפי שזה קורה בטבע, שינויים אורגניים מתרחשים לאט.. בתוך קצבים יותר איטיים שינויים בני קיימא יכולים להתבסס. באופן טבעי אנו הולכות וגדלות בהריון ואכן מאטות את הקצבים הרגילים שלנו לקראת הלידה. בטבע הכל עובד בגאוניות מדהימה ולכל דבר יש הרבה משמעויות והשלכות. ההריון הכבד מכוון אותנו להיות בהתאמה לצרכי העובר, להכנה ללידה ולאימהות.

האטה מאפשרת הרפיה, מאפשרת הקשבה

כאשר נוכל לחוש נינוחות עם הקצבים האיטיים סט מערכות שלם הכולל את קול האינטואיציה מתחיל להתעורר. קולות עדינים יותר, שאין זמן או מקום להקשיב להם בקצבי החיים השועטים יכולים להתחיל ולהשמע.. כמו חילזון אשר מוציא מחושיו לאחר הגשם ומתחיל לגשש דרכו החוצה מהשבלול, כך החיים הפנימיים, חיי הרגש, התחושות הגופניות העדינות יותר מקבלות מקום וחיים. הגוף יכול להרפות וקשר העדין עם העובר מתחיל להתהוות. לחוות את מתנות ההריון אפשרי כאשר הלב שלנו נפתח.

חיים רבים בתוכנו

היכולת להאט מאפשרת זמן לאינטגרציה – יצירת קשר והרמוניה בין המערכות השונות, החיים השונים בתוכנו. ויש לנו חיים שונים, קולות שונים וצרכים שונים, שאכן עובדים באופן מדהים כמערכת אחת: החיים הפיזיים מחזיקים בתוכם גם רבדים רגשיים, חיים אינטואיטיביים, חיי ההרגל, חיים מנטליים ועוד. כל אלה מהווים חלק מהמכלול של חיי הנשמה שלנו. חיי ההרגל, למשל, נחרטו בתוכנו שנים רבות והפכו למגנט רב עוצמה שעל בסיס מה שרשום בו אנו מתנהלות. עד לזמן בו הפכנו להיות אימהות בהריון (קראו על אימהות מאד מאד מוקדמת) היינו נשים חופשיות לבחור לנו קריירה, מעגל חברים, לבחור סגנון חיים. במאה העשרים ואחת סגנון החיים המקובל רחוק מאד מסגנון החיים של אם בתחילת החיים וצרכיהם של תינוקות. מגנט ההרגל הוא עוצמתי אך גם קפסולת השינויים של ההריון הנה רבת עוצמה. ברגיל, שינויים בתוך מגנט ההרגל הם הרבה יותר מאתגרים. שינוי של דפוסים עמוקים מצריך הרבה עבודה מודעת מצידנו במהלך זמן רב, על מנת שהשינוי המיוחל יהיה בר קיימא. בהריון, קפסולת השינויים מחוללת השראה מיוחדת וזהו זמן שבו ניתן לתפוס את הגל של השינוי הפיזיולוגי והנפשי ועימו לחולל מוכנות לחיי האימהות הקרבים.

לחוות את מתנות ההריון אפשרי כאשר אנו קשובות ללב, לנשמה, ואלה זקוקים לאקולוגיה וקצבים השונים מהרגיל על מנת לשגשג. הקצבים בהם קולם מתעורר הרבה יותר איטיים. קל מאד להתחבר אליהם כאשר אנו בטבע. באופן טבעי אנו אז מאטות והנשמה מתחילה לחוש נינוחות ורגיעה. ככל שאנו מרוחקות מהמזונות של הלב והנשמה כך תהליך ההאטה יכול להיות מאתגר יותר עבורנו ויש לחולל מעבר מושכל ממצב אחד למשנהו. ממש באותו האופן בו אנו מאטים בכביש מהיר לפני עיקול חד, עדיף להאט כמה שיותר לפני העיקול. לפני השינוי הדרמתי של שיא הלידה, להאט במהלכו זה לעיתים מאוחר מדי. כפי שזה מתרחש על הכביש, עלולות להיות לזה גם תוצאות עגומות.

 קראו בהמשך: האתגר - תהליך מודע של השלה
 
לעמוד הקודם: להתחמם לאהבה אימהית