מעטפת ההולדה : מאמרים : מאמרים בנושא ההריון | מעטפת ההולדה
בית > הריון > מאמרים

תזונה סינית בהריון

התזונה נחשבת ברפואה הסינית כמרכיב חיוני ביותר הנותן  את האנרגיה הפוסט- נטאלית לגוף האישה ומחזק את האנרגיה הפרה- נטאלית של העובר המתהווה ברחמה. בחודשים הראשונים לחייו בונה העובר את הגוף הפיזי שלו, את איברי גופו ותאיו הרבים. ככל שהתזונה טובה יותר, בריאה, מגוונת, עשירה ונקיה כך יזכה גופו על כל חלקיו בחומרים חיונים והעובר יתפתח להיות חכם יותר ומפותח יותר.הרפואה הסינית מתייחסת לתקופת ההריון כתקופה קריטית להתפתחות התקינה של מערכת החיסון וההגנה של העובר וכתקופה המקנה לעובר את יכולתו בעתיד להיות אדם בריא וחזק.

 

שרה מעוז מזרחי | נובמבר 2010

תוכן העניינים :

 

אנו חיים בתקופת זמן מאד מיוחדת וגם מאתגרת. ישנו שפע עצום במזון שנגיש לנו מוכן עטוף וארוז על מדפי הסופר. לעיתים יש צורך רק בחימום קל לפני האכילה וכבר מזמן איננו נדרשים לעבד את האדמה כדי לגדל את המזונות שלנו. יותר מזה, מזונות מגיעים אלינו מכל רחבי העולם עד לסופר המקומי במחיר מאד זול. יחד עם זאת, האויר, המים, האוכל והאדמה שאנו משתמשים בהם מלאים כמיקלים, ריסוסים ורעלנים אשר הופכים את חלקם של המזונות לאיכות שאינה מתאימה לזמן העדין של ההריון.

מאכלים מעובדים, מהונדסים, מכילים הורמונים ואנטיביוטיקה ומחלישים את החיים העדינים של התינוק שטרם נולד. תקופת ההריון היא תקופה שמציבה אתגר של ערנות בפני התזונה משום שישנה אחריות לכל הורה  שהתינוק שלו מתחיל את הדרך באופן הבריא ביותר האפשרי – פיזית וגם רוחנית. לכן, מאמר זה שם את החשיבות הרבה בלנסות ולאכול כמה שיותר נקי, טבעי, אורגני ובעיקר אוכל שאינו מכיל הורמונים ואנטיביוטיקה

תקופת ההריון מלווה בשינויים הורמונליים רבים החדשים לגוף האישה והרגליה. כתוצאה משינויים אלה חשה האישה תשוקות חדשות בכלל ורצון למאכלים מסויימים בפרט. תחושות אלה הינן נורמליות לחלוטין וחשוב להיענות להן ולהקשיב לגוף ולמה שמתחולל בתוכו.

במהלך ההריון חשוב לזכור שלמרות שאת עוזרת ותומכת בעובר קסום לגדול בתוכך אין זה מחייב לאכול בשביל שניים, את אוכלת בשביל עצמך תחילה והעובר יקבל את כל צרכיו ממך, את בונה בתוכך את החומרים החיונים מאוד למען התפתחות העובר ובו בזמן גם למען בריאותך שלך.

 

לשם כך חשוב לשים את הדגש בתזונת הריון על:

1 מה לאכול? מה לא לאכול ולמה?

2 כמה לאכול?

3 איך לאכול?

 קראו בהמשך: אכילה טבעית