מעטפת ההולדה : שאלות נפוצות : שאלות נפוצות בהריון | מעטפת ההולדה
בית > הריון > שאלות נפוצות

בנושא ההריון

 
אז מה זה אומר, שהתינוק מסוגל ומגבש דפוסים כבר מתחילת החיים?

אנו חיים במציאות שזה הדבר הכי מובן מאליו שזוג נשוי מצפה להפוך לשלשיה, אולם האם אנו נושאים את השיקולים החשובים באשר להבאתם של החיים החדשים?

כאשר אנו מתכוננים להגעתו של התינוק אנו מבינים שלמעשה יש לו צרכים משלו, פונטציאל שלם להגשים, משל עצמו. האם אנו מוכנים להקשיב לזאת?

ההריון הוא אכן דבר אוטומטי המתרחש עם כל מעשה אהבה שלו ושלה! פלא הבריאה על פני האדמה! אולם בד בבד עם התהליך האוטומטי אנו יכולים לצרף תהליך שהוא מודע, שאנו בוחרים בו בעצמנו, על מנת שנוכל לקחת גם את האחריות המלאה על האדם שגדל איתנו ונוכל לדאוג בסטנדרטים להם הוא ראוי.. הילדים של העתיד ראויים למלא האהבה ותחושת השייכות שנוכל לתת להם, מהרגע הראשון.

סגור

מה ניתן, ת'כלס, לעשות בקשר לכך?

אם אתם מתכוננים להריון – תוכלו להגיע למפגשי הכנה להריון. גשו לגלילת החדשות לראות מתי מתקיימים המפגשים הקרובים.
תוכלו גם לקרא אודות מפגשי הכנה להריון באתר.

אם אתם כבר בהריון – תוכלו להגיע למפגשים המיוחדים של נושאות חיים וגם לקרא את המאמרים לזמן ההריון באתר.

סגור

זה הפעם הראשונה שאני שומע/ת על זה.. איך זה שלא כולם יודעים על זה?

זה קצת מצחיק לומר – ההבנות של הפסיכולוגיה הפרינטלית רווחות ביותר בקרב נשים בהריון הקשובות לעצמן ולתינוקותיהן. באופן אינטואיטיבי הן יודעות את הדבר הנכון לעשותו.

באקדמייה המדעית התחום פרץ לתודעה רק בעשרים השנים האחרונות. העובדה היא, למשל, שניתן ללמוד תחום זה לעומק עדיין רק באקדמיית סנטה ברברה, ארה"ב. בישראל היו במהלך השנתיים האחרונות שני כנסים אקדמאים בנושא אך עדיין התחום אינו נלמד באופן מקצועי ומעמיק.

ועם זאת, ההתקדמות המהירה של פריצתם של תחומי מחקר היא דבר אחד וההטמעה בשטח של הגילויים המתקדמים היא דבר אחר. מעטפת ההולדה שמה למטרה לקדם את תחום ההבנה של הפסיכולוגיה הפרינטלית והפרהנטלית משום סדר החשיבות העליון שאנו נותנות לתחום זה. אנו מאמינות, שבתוך העולם הפוסט מודרני של המאה ה- 21 והתקשורת המהירה, לא נצטרך לחכות עוד הרבה מאד שנים כדי שידע זה יהיה רווח. צריך רק ליצור מאסה קריטית של הבנה בקרב הורים ובקרב המטפלים סביב התקופה המוקדמת לחיים על מנת שהדבר יהפוך למציאות – שהתנהלות עם נשים בהריון ותינוקות ברחם תהיה מתוך השיקולים הלוקחים בחשבון את כל ההשלכות של התקופה המיוחדת והרגישה הזו.

ומה שחשוב.. זה שאת/ה יודע/ת על זה כעת...! בהצלחה.

סגור

נשמח לענות גם על שאלותיכם.. אנא כתבו לנו דרך "צרו קשר"