מעטפת ההולדה : המסר שלנו
בית > מי אנחנו > המסר שלנו

המסר שלנו

"התפתחות וגדילה אופטימלית, למן תחילת החיים, פרושה לאפשר את הדבר הנכון בזמן הנכון"פונטציאל ההתפתחות האנושי שלנו במהלך כל חיינו קשור קשר הדוק בהתפתחות ורווחה שהתאפשרה לנו בשלבי החיים הראשוניים: ההריון, הלידה והשנים הראשונות לחיים. מתוך ההבנות הללו, אשר היום הוכחו כבר מעבר לכל ספק גם בחוגי המדע, עיצבנו תהליך ארוך טווח המלווה הורים מהרגע הראשון לחיים.

ה"אני מאמין" שלנו

אנו מאמינות כי התקופה המיוחדת של ההריון, הלידה ותחילת ההורות הם קרקע להזדמנות מדהימה לצמיחה והתפתחות אישית ואנושית של ההורים הצעירים, וכמובן להתפתחותו המיטבית של התינוק, אשר בד בבד עם התפתחותו הפיזית יכול לממש פונטציאל גדול יותר מאנושיותו כאשר אנו מתוודעים לצרכיו ומוכנים להגעתו.

אנו מאמינות כי הורות מודעת יכולה להתחיל למן הרגע הראשון לחיים, ברגע ההתעברות ועוד לפני כן. הבנת האופנים בהם התקופה החשובה כל כך של ההריון מעצבת את האפשרויות של העובר חשובה משום שניתן למנוע כל כך הרבה בעיות שעלולות להתעורר בשלבים מאוחרים יותר בחיים. הכלים שזוגות צעירים יכולים לקבל עוד לפני ההריון והורים צעירים בהריון יכולים כבר לקבל יכולים לערוך שינוי של ממש ולאפשר הרבה יותר רווחה, קשר ומימוש של הפונטציאל האנושי המתעצב בזמן ההריון ונחיתה רכה להורות.

אנו מאמינות כי כאשר מתכוננים לשינויים, אפשר לנחות לתוכם עם יותר רכות ורווחה, כאשר אתם חשים נוכחים ושמחים על כל החלטה שקיבלתם. אף שזה יכול להראות רחוק מהסקופ בו חייכם מתפקדים במהלך ההריון, השינוי לאחר הלידה הוא חד ולעיתים מהמם את האם והאב והישות הזוגית המוכרת. האחריות לחיים החדשים והרצון העמוק לתת להם את התמיכה והאהבה הראויה להתפתחותם המיטבית דורשות כדבר ראשון, הבנת התהליכים המתחוללים והכנה על מנת שתקופה זו תוכל למצות את המיטב שלכם.
אנו רואות לידנו וסביבנו הורים שהצליחו להפנות יותר ויותר משאבים, לחולל שינוי אמיתי באמצעות רכישת ה"השכלה" הרלווטית לשלבים המוקדמים של החיים, ואפשרו לתינוקות וילדים התחלה טובה לחיים. אנו יודעות שישנם עוד הורים רבים שהיו מעוניינים בסיפוק שמאפשרת כברת הדרך הזו.

אנו מאמינות כי עבור נושאים חשובים מאד יש לפנות את הזמן, ולכן קורסי ההכנה ללידה, קורס ההריון ומפגשי ההורות מועברים בסופי שבוע. הקורסים והסדנאות של מעטפת ההולדה מתוכננים להיות "אי של שפיות" בתוך השאון והקצבים האינטסיביים של החיים. במצב של שקט ואיזון, קרוב לטבע ולטבע של עצמנו יכולים להפתח השיקולים הראויים באשר להגעתם של לחיים חדשים. ל"אי השפיות" אתם מוזמנים להגיע כדי לקבל את התובנות, תפישות מתקדמות בתחומים הללו, טיפים רבים, ידע וכלים ובעיקר אוירה חמימה תומכת ונקייה. מטרת התהליכים שעוצבו במיוחד לתקופה זו של ראשית החיים נפתחים היא לאפשר לכם לתפקד במציאות האינטנסיבית באופן נבון המכיל את השיקולים החדשים אליהם אתם מתוודעים בתוך ההריון, הלידה וההורות. בעיקר במציאות הלחוצה והאינטנסיבית בה אנו מתפקדים. עבור דברים חשובים שווה להתאמץ וגם.. שווה להתענג על זמן משפחתי וזוגי יחד לפני שמתרחש שינוי מרכזי כל כך בחייכם, וגם לאחר מכן, בעודכם מסתגלים לחיים יחד.

אנו יודעות כי המודעות כלפי הפוטנציאל המדהים של תחילת החיים הנה רק בראשית דרכה.

ישנו שינוי תפישה עמוק לעשות מהדרך בה גדלנו להאמין שפני הדברים עובדים. שכן, במבט סוקר את מערכות החינוך והמערכות המטפחות את חיי הדור הצעיר אנו יכולים לראות כי ההשקעה הגדולה ביותר בצעירים מתרחשת בתקופה המאחורת שלאחר גיל ההתבגרות, הזמן בו עומדת לרשותם רכישת השכלה אקדמית. כאשר אנו מבינים כי הפונציאל אנושי מתממש בתוך "חלונות הזדמנות" שפתוחים לרווחה בתוך זמן ההריון, הלידה והשנים הראשונות לחיים, והפירות הן השלב המאוחר של התהליך, אנו מבינים כי ההשקעה בראשית החיים הנה הצעד הבא המתבקש.

השינוי בתפישתנו את תקופת ההריון והשנים הראשונות לחיים יכולל לחולל שינוי שאימהות ישמח לשמוע אודותיו, משום שהן חשות זאת באינטואיציה האימהית שלהן. אנו מאמינות כי כאשר המודעות ההורית באשר לתחילת החיים תשתנה, הדבר יזמין בריאתן של קהילות אנושיות בריאות יותר, ובני אדם, היכולים לממש, כיחידים וכקבוצה, את יכולתם האנושית לאהוב, לגלות אמפתיה לאחרים, לקיים מערכות יחסים בריאות ולחיות מתוך שמחה. משום הקשר ההדוק של כל אלה לאינטלגנציה רגשית ויצירתית וליכולת למידה מוגברת, אנו מאמינות כי גם הישגים קוגניטביים וטכנולוגיים יהיו מנת חלקה של חברה אנושית מעין זו; הפונציאל האנושי איננו מוגבל.

 

מטרות הליבה של הקורסים במעטפת ההולדה

קורס ההריון -  נושאות חיים -  אנו מוקירות במיוחד את זמן ההריון משום שאנו מודעות להשפעות ההריון על החיים הצעירים ומעודדות אתכם להגיע לסדנאות נושאות חיים. על מנת להתנהל בתבונה כבר בזמן החשוב הזה בו עושה תינוקכם מעצב את מערכותיו ועושה את דרכו לעולם החדש.


  • קורס הכנה ללידה - פעמי לידה. רבים בוחרים בלידה טבעית או לידה פעילה אולם אנו חיים במציאות של חדרי לידה שגם אם מאפשרים לידה טבעית, היא על בסיס של רפואה מתגוננת ונהלים מאד קשוחים בהם כבולים גם הצוותים המסורים ביותר בבתי החולים. לצערנו זוהי מגמה שהולכת ורווחת יותר ויותר, ולכן, לפני שמגיעים לחדר הלידה יש להכין את עצמנו כיצד להתנהל בחוכמה ומתוך היכולת לשמור על בחירותיכם בזמן הרגיש כל כך של הלידה..
  • קורס להורים צעירים ותינוקות  - נולדו הורים. המעבר לעולם החדש רצוף אתגרים והנו חוויה רגישה ביותר לתינוק. ישנם דברים כה רבים שניתן לעשות על מנת לתמוך, להזין, ולאפשר למעבר זה להיות רך, הדרגתי ומרומם, לאם לתינוק ולמשפחה החדשה. ישנה אפשרות כה עצומה גם למרפא ותיקון של חוויות אשר לא התפתחו כפי שרצינו או ציפינו. היום קיימים כל כך הרבה כלים ועזרה שניתן לקבל.

לסיום,

תהליך ההריון, הלידה וההורות מציע שינוי כל כך עמוק בחיינו.. ישנם כל כך הרבה משוכות לעבור דרכם עוד מלפני ההתעברות, דרך ההריון, הלידה והשנה הראשונה לחיים. כאשר אנו הופכים כל אבן בתהליך הזה, מקבלים את הכלים לחקור לעומק כל אספקט ולומדים לקבל החלטות המודעות להשלכותיהן, אנו מניחים את הלבנים הראשונות שמחוללות בתוכנו את הטרנספורמציה הגדולה ביותר, זו המעצימה את יכולתנו להפוך למנהיגים הורים. כמובן – כל זה עוד ממשיך ומקרין על שאר התחומים של חיינו.

ולכן..

מזמינות אתכם להאט מעט..

להאט את הקצב ולעיתים לעצור ממש - על מנת להתכונן לדברים חשובים באמת.

השינוי המתרחש בהריון, בלידה, בהורות המוקדמת, מלווה אתכם מעתה והלאה,

וכל שלב בו חיוני להמשך דרך.